Ukmergės švietimo pagalbos tarnyba

19 sausio, 2022

„Inkliuzinis ugdymas – komandinė pagalba vaikui, tėvams, mokyklai“
Nr. 08.6.1-ESFA-T-927-01-0487

Projekto veiklų įgyvendinimo pabaiga: 2021-12-03
Sutarties pasirašymo diena: 2020-12-03
Paraiškoje nurodyta projekto vertė: 15 677,68 Eur
Prašoma finansavimo suma: 14 501,85 Eur

Plačiau

Šiandienos ugdymo kontekste yra labai svarbi inkliuzijos sąvoka. Inkliuzija laikoma procesu, kurio metu turi būti užtikrinamas kokybiškas ugdymas visiems visuomenės nariams, pripažįstant ir gerbiant įvairovę, atsižvelgiant į kiekvieno individualius gebėjimus ir poreikius, vengiant bet kokios diskriminacijos. Tačiau norint įgyvendinti praktikoje inkliuzinio ugdymo principus, reikalingos tinkamos nuostatos ir įsitikinimai, žinios ir supratimas, įgūdžiai ir gebėjimai, ne tik mokytojų (kurie yra apmokyti ir kvalifikuoti), bet ir visos mokyklos bendruomenės. Šio projekto tikslas – Socialinės atskirties mažinimas taikant „atviros“, „integruotos“ visuomenės modelį. Norint siekti šio tikslo, visai bendruomenei reikia įdėti daug darbo, laiko ir pastangų: dažnai būtina keisti vertybių sistemą, pažiūras, elgesį ir pasaulėžiūrą. Kaip savo straipsnyje išskiria Petrulytė (2015), įtraukusis (inkliuzinis) ugdymas kuria atvirą ir integruotą visuomenę, užtikrina visų lygias teises ir galimybes, skatina visų aktyvumą ir kūrybiškumą bei itin veiksmingai prisideda prie visuomenės sveikatos ir psichologinės gerovės stiprinimo. Be to, vienas iš pamatinių įtraukiojo (inkliuzinio) ugdymo principų – bendruomeniškumo puoselėjimas, kai ugdomas kiekvieno bendruomenės nario atsakingumas už kitų jos narių visavertį dalyvavimą (Galkienė, 2013). Būtent bendruomeniškumo kūrimas ir puoselėjimas bei visi kiti įtraukiojo ugdymo principai gali stipriai prisidėti prie atskirties ir patiriamų patyčių, kurių, deja, mūsų visuomenėje dar labai daug, prevencijos. Projekto metu bus siekiama integruoti specialiuosius poreikius turinčius vaikus į mokymosi įstaigų bendruomenę, šeimos nariams padėti bendrauti su tokius poreikius turinčiais vaikais, vaikus integruoti į visuomeninį gyvenimą, pagelbėti bendrauti su bendraamžiais, taip sumažinant socialinę atskirtį ne tik vaikų su specialiaisiais poreikiais bet ir tėvų auginančių tokius vaikus.

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą svetainėje Jūs sutinkate su slapukų naudojimo taisyklėmis. Daugiau informacijos

SLAPUKŲ NAUDOJIMO TAISYKLĖS

Jums besilankant mūsų interneto svetainėje, norime pateikti tokį turinį ir funkcijas, kurios būtų pritaikytos būtent Jūsų poreikiams. Tam reikalingi slapukai (angl. cookies). Tai nedideli informacijos elementai, išsaugomi Jūsų interneto naršyklėje. Jie padeda mums atpažinti Jus kaip ankstesnį tam tikros interneto svetainės lankytoją, išsaugoti Jūsų lankymosi svetainėje istoriją ir pagal tai pritaikyti turinį. Taip pat slapukai padeda užtikrinti sklandų svetainių veikimą, leidžia stebėti lankymosi interneto svetainėse trukmę, dažnumą bei rinkti statistinę informaciją apie svetainių lankytojų skaičių. Analizuodami šiuos duomenis galime savo svetaines tobulinti, padaryti jas patogesnes Jūsų naudojimui.


Slapuko pavadinimas - trx_addons_is_retina
Paskirtis - Naudojamas patikrinti ar Jūsų ekranas palaiko "retina".
Galiojimo laikas - 365 dienos

Mūsų svetainėje naudojamuose slapukuose nėra jokių asmeninių Jūsų duomenų ir jie nėra naudojami atpažinimo tikslais. Tačiau, jei norite apriboti slapukus arba juos ištrinti, tai galite padaryti interneto naršyklės nustatymuose.

Uždaryti