Sausio 28d. Ukmergės rajono 44 mokiniai iš Senamiesčio, Šilo progimnazijų, Dukstynos, Siesikų pagrindinių mokyklų ir A. Smetonos, Želvos, J. Basanavičiaus gimnazijų dalyvavo  geografijos žinių konkurse „Pažink Lietuvą ir pasaulį”, kuris vyko Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO. Šis renginys įtrauktas į Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro renginių grafiką ir turi nacionalinio renginio statusą. Konkurso dalyviai taip pat aplankė kelionių ir turizmo parodą ADVENTUR 2023. LGMA, kuri skatina jaunimą keliauti ir pažinti savo kraštą bei pasaulį. Konkurse registruota apie 1000 moksleivių iš visos Lietuvos. Dalyviai varžėsi dviejose kategorijose: 6-8 klasių mokiniai; 9-12 klasių mokiniai. Jiems reikėjo atsakyti į 30 eilės tvarka rodomų klausimų. Klausimai buvo trijų lygių ir vertinami 1, 2 arba 3 taškais. Iš viso mokinys galėjo surinkti 60 taškų.

Sveikiname ir didžiuojamės mūsų rajono dalyvių pasiekimais:

  • Želvos gimnazijos 6 kl. mokine, Vytaute Kalesnykaite, kuri iškovojo II vietą (sidabro medalis) ir jos mokytoja J. Kuodiene.
  • Šilo progimnazijos 6 klasės mokine, Guste Kolkaite, kuri iškovojo III vietą (bronzos medalis) ir jos mokytoja J. Kuodiene.
  • Senamiesčio progimnazijos 8 klasės mokiniu, Sidu Markausku, kuris iškovojo II vietą (sidabro medalis) ir jo mokytoja D. Vaičiūniene.
  • Jono Basanavičiaus gimnazijos 9 klasės mokine, Rugile Lengertaite, kuri iškovojo III vietą (bronzos medalis) ir jos mokytoja D. Prokapiene.

Moksleiviams ir mokytojams ADVENTUR paroda tapo gyva, interaktyvia geografijos pamoka, kurioje laukė neatrasti Lietuvos ir pasaulio kampeliai, susitikimai su garsiais keliautojais, jų pasakojimai ir patyrimai.