Lapkričio 17 dieną Ukmergėje lankėsi Zarasų r. Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijos pedagogai. Svečiai apsilankė „Šilo“ progimnazijoje ir Antano Smetonos gimnazijoje.

Ukmergės „Šilo“ progimnazijos direktorius Darius Kaplūnas šiltai pasitiko svečius, parodydamas įstaigos viešąsias ugdymosi erdves ir klases, kurios yra atviros, komfortiškos, estetiškos ir funkcionalios, aprūpintos reikalingais baldais ir įranga. Įstaigos vadovas pasidalino patirtimi apie mokyklos erdvių įveiklinimą ir pritaikymą ugdymo procesui, įvairių projektų įgyvendinimą ir pasidžiaugė ugdytinių pasiektais rezultatais. Specialistai ir mokytojai dalijosi savo patirtimi dirbant su įvairių poreikių mokiniais, aptarė edukacinių erdvių panaudojimo mokinių ugdymo procesui organizuoti galimybes, stebėjo užsiėmimus naujose progimnazijos erdvėse – relaksacijos kambaryje, priešmokyklinio ugdymo kabinetuose, sporto erdvėse.

Ukmergės sporto centro direktorius Vitalijus Martikonis aprodė svečiams plaukimo baseiną ir papasakojo apie Ukmergės rajono ugdymo įstaigoms sudarytas galimybes organizuoti jame ugdomąsias veiklas.

Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos direktoriaus pavaduotojos ugdymui Giedrė Paknienė ir Justina Darulienė aprodė svečiams gimnazijos klases, biblioteką, kitas gimnazijos mokymosi bei poilsio erdves. Pristatydamos savo gimnaziją akcentavo, kad pedagogai dirba daug, kad „gimnazistai ne tik būtų sumanūs, kūrybingi, aktyvūs, savarankiški savo gyvenimo kūrėjai, bet ir turėtų tvirtą moralinį stuburą – mylėtų savo kraštą, gimtuosius namus, būtų altruistai“. Malonų įspūdį svečiams paliko mokinių kūrybiniai darbai, kurie puošia gimnazijos patalpas.

Tikimės, kad grįžę iš išvykos dalyviai pritaikys veiklų praktiką savo rajone.