Kovo 16-17 dienomis Druskininkų „Ryto“ gimnazijoje vyko Lietuvių kalbos ir literatūros olimpiados Lietuvos ir užsienio lietuviškų mokyklų 9-12 gimnazijos klasių mokiniams šalies etapas,

kuriame dalyvavo ir dvi mūsų rajono atstovės, laimėjusios I-ąją vietą rajono etape: tai Antano Smetonos gimnazijos 10 (II) klasės mokinė Agnietė Zalepūgaitė (mokytoja Vitalija Žiupkienė) ir Želvos gimnazijos 12 (IVg) klasės mokinė Martyna Stačiokaitė (mokytoja Rasa Povylienė).

Ši olimpiada – tai puiki galimybė pasitikrinti savo gimtosios kalbos ir literatūros žinias. Olimpiados užduotys (testas ir esė rašymas), kurios buvo atliekamos pirmąją olimpiados dieną, buvo išties nelengvos, bet mūsų moksleivėms visai neblogai pavyko jas atlikti.

Tiesa, prizinių vietų iškovota nebuvo, bet taškų surinkta išties nemažai, ir tuo galima pasidžiaugti.

Olimpiada – ne tik užduočių atlikimas. Šis renginys padovanoja ne vieną įsimintiną akimirką. Šįkart, atlikus užduotis, dalyviams – mokiniams bei mokytojams – buvo pasiūlyta ekskursija po Druskininkus arba apsilankymas vandens pramogų parke.

Antrąją dieną, be olimpiados uždarymo ir laimėtojų apdovanojimo, moksleiviai dalyvavo komandiniame žaidime apie saugų internetą (beje, mūsų rajono atstovių Agnietės ir Martynos komandai jame pasisekė užimti I vietą).

Taigi ir olimpiados dalyvės, ir mokytojos iš renginio grįžo puikios nuotaikos, pasisėmusios įspūdžių ir net susiradusios naujų draugų.

Mokytoja Rasa Povylienė