Išvyka į profesoriaus J. Matulionio jaunųjų matematikų konkursą

Sausio 27 dieną  Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos I-IV klasių mokiniai dalyvavo 35-ajame respublikiniame prof. J. Matulionio jaunųjų matematikų konkurse, kuris tradiciškai vyko Kaune KTU Matematikos ir gamtos mokslų fakultete. Mokinius į šį konkursą lydėjo matematikos mokytoja Neringa Razumienė. Konkurse, kaip ir kasmet, šalies moksleiviai savo matematines žinias ir analitinį mąstymą išbandė spręsdami KTU Matematikos ir gamtos mokslų fakulteto dėstytojų parengtas užduotis.Kol mokiniai  varžėsi spręsdami užduotis, juos atlydėjusiems mokytojams vyko kvalifikacijos tobulinimo seminaras„Sudėtingesni 2024 m. prof. J. Matulionio jaunųjų matematikų konkurso uždaviniai ir jų sprendimai”, kurį vedė doc. dr. Mindaugas Kavaliauskas, doc. dr. Loreta Saunorienė, doc. dr. Jurgita Dabulytė – Bagdonavičienė, doc. dr. Kristina Šutienė ir doc. dr. Kęstutis Lukšys.

Nors šiais metais ir nepavyko užimti prizinių vietų sprendžiant matematikos užduotis, tačiau  mokiniai džiaugėsi, kad šeštadienį su savo bendraminčiais matematikais praleido turiningai, susirado naujų draugų, patobulino savo matematikos  žinias ir įgūdžius. 

Jubiliejiniame konkurse dalyvavo 504 mokiniai, Ukmergės Antano Smetonos gimnazijai atstovavo 10 gimnazistų. 

Prof. Jonas Matulionis – dvitomio vadovėlio „Aukštoji matematika“ autorius, pedagoginį darbą universitete dirbęs daugiau nei 50 metų. Jaunųjų matematikų konkursas prof. J.Matulionio (1906-1993) vardu pavadintas dar profesoriui esant gyvam. Tradiciniu konkursu siekiama prisidėti prie legendinio matematiko atminimo išsaugojimo ir moksleivių domėjimosi matematika ir tiksliaisiais mokslais skatinimo.