Palinkėjimas Ukmergei 700-ojo gimtadienio proga

Ukmergės švietimo pagalbos tarnyba 2023 m. pabaigoje organizavo iniciatyvą – akciją „Palinkėjimas Ukmergei 700-ojo gimtadienio proga“. Joje dalyvavo rajono ugdymo įstaigų 231 klasės kolektyvas.

Ant vietos fotomenininkų sukurtų atvirukų su Ukmergės senamiesčio vaizdais rašydami nuoširdžius sveikinimus Ukmergei 700-ojo gimtadienio proga, mokiniai išreiškė pilietiškumą, kūrybiškumą ir dėkingumą turtingai Ukmergės istorijai bei kultūrai. Visi užrašyti palinkėjimai, nurodant ugdymo įstaigą, klasę, auklėtojos vardą ir datą, buvo įdėti į specialią dėžutę.

Ukmergės rajono savivaldybės meras Darius Varnas minėtą dėžutę įteikė Ukmergės kraštotyros muziejaus direktorei Violetai Reipaitei. Mokinių sveikinimai muziejuje bus saugomi iki 2033 metų, kuomet Ukmergė minės savo 700-ąjį jubiliejų. Šiam jubiliejui skirtų renginių metu bus organizuota unikali, net ištisą dešimtmetį saugotų mokinių sveikinimų paroda.

Akcijoje dalyvavo mokiniai iš 14 ugdymo įstaigų: Ukmergės Antano Smetonos ir Jono Basanavičiaus gimnazijų, Ukmergės rajono Taujėnų ir Želvos gimnazijų, Ukmergės „Šilo“, Senamiesčio ir Pašilės progimnazijų, Ukmergės Dukstynos ir Užupio pagrindinių, Ukmergės technologijų ir verslo bei „Tėkmės“ mokyklų.

Tikimės, kad mokiniams malonu bus susitikti po dešimtmečio ir nuotaikingai minint savo gimtojo miesto 700-ąjį gimtadienį, dar kartą su džiaugsmu surasti ir perskaityti savo užrašytus palinkėjimus jam ta proga.