Rajoninė Lietuvių kalbos ir literatūros olimpiada

Sausio 12 dieną Jono Basanavičiaus gimnazijoje įvyko rajono bendrojo ugdymo mokyklų

9-12 klasių (I-IV gimnazijos klasių) mokinių Lietuvių kalbos ir literatūros olimpiada. Olimpiadoje dalyvavo 22 mokiniai iš 5 rajono ugdymo įstaigų (Jono Basanavičiaus, Antano Smetonos, Taujėnų, Želvos gimnazijų ir Siesikų pagrindinės mokyklos). 9-10 klasių mokinių grupėje savo jėgas išbandė 12 mokinių, o 11-12 klasių grupėje – 10 gimnazistų. Mokiniai rašė esė nurodyta tema (9-10 klasių mokiniai – „Ar visuomenei svarbus kūrėjo balsas?“, o 11-12 kl. – „Prisiminimai kaip gyvenimo ir savęs pažinimo būdas“) bei atliko užduotis, skirtas lituanistikos žinioms ir įgūdžiams patikrinti.

Olimpiada – toks renginys, kuriame svarbu išrinkti nugalėtojus, kadangi 1-ų vietų laimėtojai atstovaus rajono mokykloms respublikinėje Lietuvių kalbos ir literatūros olimpiadoje, vyksiančioje vasario mėnesį. Smagu pranešti, kad 9-10 klasių grupėje 1-ą vietą ir kelialapį į respublikinę olimpiadą iškovojo Viltė Majauskaitė, Antano Smetonos gimnazijos II klasės mokinė (mokytoja Zita Markauskienė). II-ąją vietą laimėjo – Viltė Žliobaitė, Antano Smetonos gimnazijos II kl. (mokytoja Zita Markauskienė); III-ąją – Ieva Kudlinskaitė, Antano Smetonos gimnazijos II kl. (mokytoja Zita Markauskienė).

11-12 klasių grupėje 1-ą vietą ir kelialapį į respublikinę olimpiadą iškovojo Inga Veržbickaitė, Antano Smetonos gimnazijos IV klasės mokinė (mokytoja Zita Markauskienė), II-ąsias vietas laimėjo – Evilija Lasinskaitė, Jono Basanavičiaus gimnazijos III kl. (mokytoja Vida Šidlauskienė) ir Austėja Vainoriūtė, Jono Basanavičiaus gimnazijos IV kl. (mokytoja Asta Aukštuolienė); III-ąją – Urtė Rydolytė, Taujėnų gimnazijos IV kl. (mokytoja Vilma Račkauskienė). 

Olimpiada parodė, kad rajone turime gabių, žingeidžių, kūrybingų mokinių. O Viltei ir Ingai linkime dar padirbėti ir sėkmingai pasirodyti respublikinėje Lietuvių kalbos ir literatūros olimpiadoje.