Balandžio 6 d. prekybos centre „Eifelis“ vyko regioninė jaunųjų bendrovių „eXpo 2023“ mugė. Joje dalyvavo 39 moksleivių bendrovės iš Ukmergės, Utenos, Širvintų, Jonavos, Molėtų, Kėdainių, Švenčionių, Vilniaus rajonų, Vilniaus ir Kauno miestų.

Susirinkusiuosius sveikino mokslų daktaras, verslininkas Vladas Lašas, VšĮ Lietuvos Junior Achievement direktorė Andželika Rusteikienė, rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Vaidotas Kalinas.

Mūsų rajonui mugėje atstovavo Jono Basanavičiaus, Antano Smetonos bei Taujėnų gimnazijos bei Ukmergės TVM jaunosios bendrovės.

Renginio metu bendrovės pristatė savo idėjas, pardavinėjo pačių pagamintą produkciją. Be to, bendravo su komisija ir atsakinėjo į jos pateiktus klausimus. Taip gilino savo žinias bei kompetencijas verslo srityje.

Mokinių verslumo gebėjimus vertino 22 komisijos nariai: verslininkai, įmonių vadovai, savivaldybės administracijos atstovai. Nominacijomis buvo apdovanota 16 komandų.

Geriausia bendrove išrinkta Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos jaunoji bendrovė „Gonex“. Ji laimėjo nominaciją „Inovatyviausias technologinis sprendimas“ ir kelialapį į Nacionalinę mokomųjų bendrovių „eXpo 2023“.

Tai buvo jau ketvirtoji regioninė mugė, įvykusi rajone. Renginį organizavo Ukmergės rajono savivaldybė, VšĮ Lietuvos Junior Achievement ir Ukmergės švietimo pagalbos tarnyba.