2021 m. balandžio 6 – 16 d.. virtualioje erdvėje vyko Ukmergės Pašilės progimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyrius ,,Šilelis“ inicijuotas ir organizuotas  respublikinis renginys – virtualus iššūkis ,,Diena be žaislų”.

Renginio tikslas – skatinti ikimokyklinio, priešmokyklinio ugdymo mokytojus aktyviai taikyti STEAM metodą ir kitas inovatyvias idėjas įvairiose veiklose, netradicinėse aplinkose ir dalintis gerąja darbo patirtimi.

Projektas  – virtualus iššūkis ,,Diena be žaislų” sulaukė  didelio pedagogų ir jų auklėtinių susidomėjimo. Projekte dalyvavo ir veiklas kartu su savo ugdytiniais vykdė  61 pedagogas iš visos Lietuvos. Vaikams diena be žaislų praėjo prasmingai ir suteikė daug teigiamų emocijų. Vietoje žaidimų su  žaislais, vaikai atliko įvairius bandymus ir eksperimentus, daug kitokių įdomių veiklų grupėje bei lauke.  Gamtoje vaikai atrado žaislų pakaitalus: pagaliukus, akmenukus, žieves. Prisiminė spalvas, dydžius, maisto produktų pavadinimus, jų skonį,  dirbo įvairius darbelius: klijavo – „saulutę”, kepė – „pyragėlius”, vėrė – „apyrankes”.

Projekto veiklos viešinamos „Facebook“ platformoje – „ Diena be žaislų“ grupėje.