Skambėjo raiškus lietuviškas žodis

Vasario 1-ąją Ukmergės Senamiesčio progimnazijoje vyko tradicinis meninio skaitymo konkursas, kuriame dalyvavo rajono mokyklų 5-12 klasių mokiniai: trylika skaitovų iš 5-8 klasių ir dešimt – iš 9-12. Konkurso dalyviai, mokytojų padedami, rinkosi raiškiai skaityti ar deklamuoti prozos kūrinius, jų ištraukas ar eilėraščius. Gera buvo klausytis skambaus lietuviško žodžio, žinomų lietuvių ar užsienio autorių kūrinių.

Kadangi tai konkursas, kaip ir kasmet, buvo išrinkti laimėtojai. I-ąją vietą užėmė Airinė Zigmantaitytė iš ,,Šilo“ progimnazijos (5-8 klasių mokinių grupė) ir Jono Basanavičiaus gimnazijos moksleivė Kamilė Misevičiūtė (9-12 klasių atstovė). Šios dvi skaitovės vyks į regioninį meninio skaitymo konkursą, vyksiantį Molėtuose. Antrąsias vietas pasidalijo Užupio pagrindinės mokyklos moksleivės Rytė Gavrilovaitė ir Fausta Dudėnaitė (5-8 klasės) bei Antano Smetonos gimnazijos mokinė Eva Blažytė ir Jono Basanavičiaus gimnazijos moksleivė Elija Barzdaitė (vyresniųjų skaitovų grupė).

Trečiosios vietos laimėtojais jaunesniųjų grupėje tapo ,,Šilo“ progimnazijos moksleivis Gustas Utka, Adelė Pauliukonytė iš Dukstynos pagrindinės mokyklos bei Neringa Burbaitė iš Senamiesčio progimnazijos. Vyresniųjų grupėje šią vietą pasidalijo Viltė Govorova iš Jono Basanavičiaus gimnazijos, Antano Smetonos gimnazijos moksleivė Miglė Gineikaitė ir Laura Šlepikaitė iš Želvos gimnazijos.

Štai koks gausus būrys skaitovų ir prizinių vietų. Palinkėkime jiems bei juos rengusiems mokytojams tolesnių kūrybinių ieškojimų ir sėkmės, o regioninio turo dalyvėms Airinei ir Kamilei – sėkmingo pasirodymo šiame etape. Ir toliau raiškus lietuviškas žodis teskamba mūsų lūpose ir širdyse!