Gegužės 18-19 d. Ukmergės rajono ugdymo įstaigų vadovai bei Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus specialistai dalyvavo  trumpalaikėje stažuotėje Mažeikių rajone.

Pirmąją stažuotės dieną aplankėme Mažeikių rajono ugdymo įstaigas: Mažeikių r. Viekšnių gimnaziją ir Viekšnių vaikų lopšelį-darželį „Liepaitė“ bei Mažeikių Ventos progimnaziją ir vaikų lopšelį-darželį „Bitutė“, kuriose didelį dėmesį skyrėme specialistų kvalifikacijos tobulinimo klausimams įtraukiojo ugdymo kontekste. Po pietų dalyvavome ekskursijoje po Mažeikių miestą, apsilankėme gramofonų muziejuje, kuris yra vienintelis toks šalyje. Jį įkūrę vietos gyventojai sako taip norintys visuomenę supažindinti su muzikos istorija ir pristatyti išskirtinius aparatus, kuriems daugiau kaip 100 metų.

Antrąją stažuotės dieną apsilankėme Pavirvytės dvare. Pavirvytės dvaras įsikūręs ant nedidelio Virvyčios upelio šlaito, rūmai statyti XIX a. pradžioje. Dvaro rūmai stačiakampio plano, pusiau valminiu stogu, su nedideliu atviru prieangiu pagrindiniame fasade. Nuo 2016 m. mediniai dvaro rūmai prikelti naujam gyvenimui. Name išsaugota daug vertingų autentiškų detalių: kai kurie senieji langai su apkaustais ir langinėmis, gonkos, lubų perdangos padarytos iš molio ir ruginių šiaudų. Mažieji dvaro lankytojai turi puikią galimybę iš arčiau susipažinti su neįprastomis, škotų hailendų veislės, karvutėmis ir kitais dvare auginamais gyvūnais.

Po pietų aplankėme Senąją ir Naująją Akmenę. Pabuvojome gamtos ir kultūros parke Akmenės miesto pušyne. Parko teritoriją sudaro pušynas, Dabikinės upės slėnis, buvęs smėlio karjeras ir tvenkinio pakrantė. Jame gausu medžio skulptūrų, įrengta unikali akmeninė estrada. Čia nuolat rengiami įvairūs kultūriniai renginiai, puiki vieta poilsiui ir laisvalaikiui praleisti. Prie parko esančio aeroklubo organizuojamos aviacijos šventės bei auto-moto varžybos, kurios vyksta buvusiame smėlio karjere.

Iš šios kelionės grįžome patenkinti tuo, ką matėme, ir kupini gerų emocijų.